O nas

Dr n. med. Katarzyna Olejniczak
Specjalista pediatra, alergolog, immunolog kliniczny

Dyplom lekarza uzyskała w 1996 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Poznaniu.

W latach 1996-2020 pracowała w Klinice Pneumonologii, Alergologii Dziecięcej i Immunologii Klinicznej Szpitala Klinicznego im K. Jonschera w Poznaniu. W 2002 roku obroniła pracę doktorska pt „Ocena stanu zapalnego w obturacyjnych zapaleniach oskrzeli u niemowląt i małych dzieci”.

W 2000 roku uzyskała I - a w 2006 II stopień specjalizacji z zakresu pediatrii. Kolejne tytuły lekarza specjalisty zdobyła z alergologii w 2011, a immunologii klinicznej w 2019 roku.

Doświadczenie zawodowe poszerza na licznych sympozjach, szkoleniach, stażach, kursach w kraju i za granicą uzyskując odpowiednie dyplomy i certyfikaty. Dorobek naukowy obejmuje publikacje w czasopismach krajowych i zagranicznych.

W zakres pracy wchodzą problemy alergologiczne dzieci i dorosłych, astma oraz niedobory odporności u dzieci. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz członkiem Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej.