O nas

Dr n. med. Tomasz Olejniczak
Specjalista ginekolog położnik ze Szpitala Św. Rodziny w Poznaniu

Dyplom lekarza uzyskał w 1996 roku na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Poznaniu.

Od 1996 roku pracował w Ginekologiczno – Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej w Poznaniu.

W 1999 roku zdał I° a w 2004 – uzyskał tytuł specjalisty II° z zakresu ginekologii i położnictwa pod kierunkiem prof. Tomasza Opali. W 2003 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu obronił pracę doktorską p.t. „Ocena metabolizmu tkanki kostnej w okresie ciąży", której promotorem był również prof. Tomasz Opala. W 2004 roku jako nauczyciel akademicki pracował jak wykładowca i później adiunkt w Katedrze i Klinice Zdrowia Matki i Dziecka GPSK w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe poszerza na licznych sympozjach, szkoleniach, stażach, kursach w kraju i za granicą uzyskując odpowiednie certyfikaty. Dorobek naukowy obejmuje publikacje w czasopismach krajowych i zagranicznych, rozdziały w podręcznikach Jest promotorem kilkudziesięciu prac magisterskich i licencjackich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego. Najnowszą książką jest poradnik dla kobiet w ciąży napisany wraz z dr n. med. Joanną Niepsuj Biniaś i wydany we wrześniu 2020 roku przez Feminaria.pl

Od 1996 roku należy do Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.